Kadra

agata

Z zawodu jestem nauczycielem po pedagogice opiekuńczo – wychowawczej, rozszerzonej o wychowanie fizyczne i elementy rehabilitacji. W trakcie pracy w niepublicznym przedszkolu podniosłam swoje kwalifikacje o dwa dodatkowe fakultety z pedagogiki przedszkolnej i nauczania zintegrowanego, odbyłam również wiele kursów i szkoleń z doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Przez kilka lat pracowałam na świetlicy szkolnej, w Łomiankach z dziećmi między 6 a 10 rokiem życia, starając się umilić im czas po zajęciach lekcyjnych. Ta praca zainspirowała mnie do stworzenia klubu kolejowa42, który w 2011 i 2012 roku organizował półkolonie dla dzieci z Łomianek. We wrześniu 2011 roku, rozpoczęły się przygotowania lokalu dla najmłodszych dzieci i od tego momentu pracuję w charakterze opiekunki. Aby nasz żłobek był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, postanowiłyśmy ze wspólniczką wystartować w programie unijnym „Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. Projekt trwał od października 2013 do 31 stycznia 2014 i był ogromnym wsparciem dla rodziców i placówki, a dla mnie nowym doświadczeniem.

Agata Lapierre-Mróz, Współwłaścicielka żłobka oraz klubu Kolejowa42
Anitka

Jestem nauczycielem mianowanym z 8-letnim stażem pracy pedagogicznej. Kilka godzin dziennie spędzanych z dziećmi daje mi możliwość poznania ich potrzeb, umiejętności, talentów. Pozwala również dostrzec problemy i niepokojące sytuacje. Poprzez naukę, zabawę oraz zróżnicowane zajęcia czuwam nad ich prawidłowym rozwojem. Moje doświadczenie zawodowe, ukończone kursy i szkolenia oraz pomyślna współpraca z rodzicami, dają mi poczucie nieustannego rozwoju. Uśmiech i sympatia dziecka to wspaniała nagroda za mój wysiłek a zaufanie ze strony rodziców – ogrom satysfakcji. Będąc mamą wiem, jak ważne jest również poczucie bezpieczeństwa zarówno dla dziecka jak i dla zatroskanych opiekunów.

Anita Kawczyńska, Współwłaścicielka żłobka oraz klubu kolejowa42
Ewa Wardecka

Absolwentka liceum opiekunek dziecięcych oraz studiów pedagogicznych w wyższej szkole społeczno-ekonomicznej na wydziale pedagogiki opiekuńczo wychowawczej. Trzydzieści lat doświadczenia zawodowego, w pracy z małymi dziećmi w żłobku państwowym na Mokotowie.

Ewa Wardecka, Dyrektor niepublicznego Żłobka Bąbelki

licencjonowana położna, czuwa nad prawidłowym rozwojem i zdrowiem wszystkich dzieci. Na codzień opiekuje się przede wszystkim najmłodszą grupą.

Joanna Piotrowska, położna

Pomoc opiekunek, wspomaga grupy z najmłodszymi dziećmi, pomaga przy karmieniu, ubieraniu i przewijaniu dzieci. Dba o porządek w placówce.

Dorota Rocka, Pomoc opiekunek

Katarzyna Sadkowska opiekunka w grupie maluszków z dodatkowymi umiejętnościami z zakresu fizjoterapii. Obecnie pogłębia swoje kwalifikacje o studia uzupełniające z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Katarzyna Sadkowska, opiekunka

Stanisława Łukasiewicz – pomoc opiekunek, wspomaga wszystkie grupy wiekowe, wydaje posiłki i czuwa nad porządkiem w placówce.

Stanisława Łukasiewicz, pomoc opiekunki